دانشكده دندانپزشکی
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۹ مهر
br ENGLISH
معرفی دانشکده

تأسیس دانشکده دندانپزشکی ساری از بدو تاسیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در برنامه دانشگاه وجود داشته است و در این میان کلیه روسا و معاونین محترم دانشگاه علوم پزشکی مازندران از ابتدا تا کنون ، مسئولین سیاسی استان ، نمایندگان محترم ساری در مجلس شورای اسلامی و همچنین پزشکان و اساتید مازندرانی نام آور از دانشگاه های دیگر کشور همانند جناب آقای دکتر فرهودی و جناب آقای دکتر بهرامی و بسیاری از عزیزان دیگر زحمات زیادی را برای اخذ مجوز دانشکده دندانپزشکی متقبل شدند . سرانجام در سفر دوم ریاست جمهوری جناب اقای دکتر احمدی نژاد دستور تأسیس دانشکده دندانپزشکی ساری بر اساس سیاست های کلی وزارت بهداشت و شورای گسترش و ارزیابی دانشگاه های علوم پزشکی کشور صادر گردید . پس از آن وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و سپس جناب آقای دکتر فاضل دبیر محترم شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی از امکانات و فضای دانشگاه علوم پزشکی مازندران بازدید بعمل آورده و مجوز قطعی دانشکده و همچنین مجوز پذیرش دانشجو درهمان سال یعنی 1388 به دانشگاه علوم پزشکی مازندران داده شد . پس از آن طی مراسمی در شهریور88 ساخت دانشکده دندانپزشکی ساری با زیر بنای 4500 متر در 4 طبقه در محل مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص ) ، آغاز گردید که هم اکنون تکمیل گردیده و در حال بهره برداری است.

تا زمان اتمام پروژه اصلی دانشکده دندانپزشکی ، واحد های اداری آموزشی و درمانی این دانشکده به صورت موقت در محل مجتمع طوبی استقرار خواهند داشت.

اولین گروه از دانشجویان این مرکز در بهمن ماه 1388 پذیرش گردیده اند .لازم به ذکر است که، سیاست دانشکده، پذیرش 30 دانشجو در نیمسال اول ( مهر ) هر سال می باشد.

1400/06/29
Powered by DorsaPortal